ŚWIAT WEDŁUG KIEPKICH

FORUM DO STRONY WWW.KIEPSCY.DZS.PL


#1 2008-02-08 21:05:08

kiepski

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-08
Posty: 183
Punktów :   

Edzio Listonosz

Edzio Listonosz

Jest niski. Zagląda do przenoszonych przez siebie przesyłek, często wie co jest w środku. Lubi Ferdka, choć często ten bije go. Tak jak wszyscy, Edzio chciał pobić rekord Guinnessa w staniu na głowie. Listonosz ma żonę Wiolettę, ale ta zostawiła go dla magistra na szczęście do niego wróciła, ożenił się ok.1999r. W odcinku pt. Z odzysku Edzio traci pracę i chodzi na żebry jako dziad. Jednak chyba ją odzyskał, bo kilka tygodni później znów jest listonoszem. Jest jedną z najbardziej lubianych postaci. Niemal zawsze mówi wierszem, co jest postrzegane przez mieszkańców kamienicy jako przejaw wyjątkowej głupoty.


Imię:  Edzio
Nazwisko:  Listonosz
Wiek:  56
Płeć:  mężczyzna
Miasto:  Wrocław
Zawód:  Specjalista
Stan cywilny:  Po ślubie
Wykształcenie:  Średnie

--------------------------------------------------------------------------------

Zainteresowania:  Układanie rymowanek, wsadzanie nosa w nie swoje sprawy i listy.

--------------------------------------------------------------------------------

O mnie:  Urodziłem się we Wrocławiu w pierwszy dzień roku dokładnie o północy. Uważam się przez to za wielkiego szczęściarza. Od dziecka marzyłem, żeby być poetą. Nadwrażliwość i niezwykła subtelność mojej osobowości była sprzeczna z ukończeniem technikum kolejowego, do którego wysłał mnie ojciec, w celu podtrzymania rodzinnej tradycji (ojciec, dziadek i pradziadek byli kolejarzami). Wszystkie wolne chwile przeznaczałem na czytaniu książek i pisaniu wierszy. Nie mając pojęcia w jaki sposób ukazać światu mój niewątpliwy talent, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Udając przed rodzicami, że wychodzę do szkoły, wypełniłem tornister kopertami, w których były kartki z moimi wierszami. Chodząc od mieszkania do mieszkania, zostawiałem zaskoczonym lokatorom szczególne przesyłki. Pewnego dnia, zapukałem do drzwi mieszkania dyrektora poczty, dostarczając mu wiersz o depresyjnych rybach. Wzruszony pocztowiec zaproponował mi objęcie etatu listonosza. Nie widząc szans duchowego rozwoju w nieprzyjaznym świecie, zgodziłem się bez namysłu. W poszukiwaniu natchnienia, często zaglądam do cudzej korespondencji, którą roznoszę jako listonosz. Polubiłem rodzinę Kiepskich bo stanowi dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji.
 
Początkowo w serialu pojawiał się dość często, choć pełnił raczej funkcję postaci gościnnej. Później zniknął z ekranu niemal na dobre, by wrócić w ostatnio stworzonych odcinkach.[potrzebne źródło]
Ma talent do układania śmiesznych rymowanek.
Roznosi on różne plotki, np. rozpowiada po domu, że Kiepski zabił babkę i chce ją pochować na cmentarzu dla zwierząt (jest to prawda, tyle, że babka spała)
W rolę żony listonosza wcielił się Anzelm Jurecki, Edzio bardzo ją kocha mimo jej piękności.
W młodości ze względu na niski wzrost był z matką w Lądku Zdroju

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnoclegi w Darłowie Pierścionki z brylantami Otwieranie samochodu Warszawa